top of page

BANOFFIE PIE

Manęs dažnai klausia, ar galėčiau atskleisti receptą, kurį galėtų pasigaminti bet kas - nuo vaiko iki senelio. Prašo paprasto, naminio recepto. Tokio, kuris pavergtų visų širdis, bet nereikalautų trijų dienų pasiruošimo ir gaminimo darbų. O gi turiu tokį :) vienas mėgstamiausių mano šeimoje, puikiai tinka tais atvejais, kuomet staiga "bumt" ir tuoj tuoj svečiai pasirodys. Išbandykime?


BANOFFIE PIE
BANOFFIE PIE

INGREDIENTAI:
 • 200-250 gr Selga sausainių (aš renkuosi klasikinio skonio)

 • 100-120 gr sviesto

 • 270-300 gr Rududu

 • 3 bananai

 • 300 gr grietinėlės 36%

 • 20 gr cukraus pudros


GAMINIMO EIGA:
 1. Sausainukus sutrupinkite (aš naudoju smulkintuvą šiam tikslui).

 2. Minkštą sviestą (palikite porai valandų kambario temperatūroje) sumaišykite su sausainių trupinukais. Išmaišyti būtina gerai, kad sviestas tolygiai pasiskirstytų sausainių masėje.

 3. Būsimo deserto formą išklokite kepimo popieriumi ir tolygiai paskirstykite sausainių-sviesto masę. Šiam kiekiui puikiai tiktų 18 arba 20 cm diametro torto žiedas. Sluoksnis neturi būti storas - apie 0,5-0,7 cm. Palikite šaldytuve sustingti apie 1-2 val. Taip pat galima palikti šaldiklyje 30-60 min.

 4. Pagrindui sustingus, padenkite jį tokio pat storio Rududu sluoksniu. Tam, kad Rududu būtų lengva paskirstyti, palaikykite jį taipogi kambario temperatūroje kelias valandas. Arba (jeigu pamiršote tai padaryti iš anksto) padėkite į indą su karštu vandeniu. Palikite šaldytuve maždaug 20 min.

 5. Tuo tarpu plonais griežinėliais supjaustykite bananus. Juos išklokite dviem plonais sluoksniais ant Rududu sluoksnio. Bananus stenkitės dėlioti labai atsargiai, gražiai, vėduoklės principu. Tuomet ir jūsų deserto pjūvis bus labai dailus (tai ką, kad desertas skirtas namams, jis tiesiog privalo būti gražus ir žaidinti svečių apetitą!).

 6. Išsiplakite grietinėlę su cukraus pudra ir padenkite ja bananus. Aš naudojau konditerinį maišelį su antgaliu. Tikiu, kad ir jūsų namuose atsiras vienas maišelis ir koks dailus antgaliukas :) Leiskite desertui atvėsti šaldytuve maždaug valandą ir.... vaišinkite svečius! Ir nepamirškite įsiklausyti, kaip jie saldžiai smaguriauja :)

59 peržiūros0 komentarų

Naujausi įrašai

Rodyti viską

コメント