top of page

CHURROS

Vienas populiariausių desertų Ispanijoje. Karštos purios lazdelės, kurias galima paimti take-out ir mėgautis vaikštinėjant Barselonos gatvelėmis. Arba prisėsti kavinukėje, užsakyti karšto šokolado puodelį ir... churros! Žiupsnelis cinamono, žiupsnelis cukraus pudros, žiupsnelis kakavos, karštas šokoladas ir visas pasaulis sustos, kol jūs mėgausitės šiais gražuoliais.

CHURROS
CHURROS

Gamindami churros galite pastebėti, kad jų receptas labai panašus į plikytos tešlos receptą. Iš esmės - taip. Tačiau kepsime churros dideliame kiekyje aliejaus. Tik nepamirškite - tam, kad išeitų skanios, su traškia plutelė lazdelės, būtina gerai įkaitinti aliejų, o kad skonis netaptų kartus ir nemalonus, tame pačiame aliejuje kepkite tik vieną churros porciją. Visi patarimai (pvz. perkošti aliejų ir vėl naudoti) visiškai netinkami! Gaminkite tik tai, kas skanu, šviežia ir gardu!


INGREDIENTAI:
 • 125 gr pieno

 • 125 gr vandens

 • 60 gr sviesto

 • 230 gr kvietinių miltų

 • 1 v.š. cukraus

 • 1 a.š. druskos

 • 150 gr kiaušinių


GAMINIMO EIGA:
 1. Į vidutinio dydžio puodą storu dugnu supilti pieną, vandenį, sudėti nedideliais kubeliais supjaustytą sviestą, suberti druską ir cukrų. Pastatyti puodą ant viryklės ir kaitinti tik tiek, kad ištirptų sviestas. Neužvirti!

 2. Į karštą puodą suberti visus miltus ir greitai medinio šaukšto pagalba gerai išmaišyti, kad miltai sugertų visą puode buvusį skystį. Nenukelti nuo ugnies. Nuolat maišant šiek tiek išdžiovinti susidariusį miltų kamuoliuką. Gautą tešlą sudėti į kombainą ir uždėti maišymui (ne plakimui) skirtą antgalį.

 3. Kiaušinius truputį išplakti ir persijoti per sietelį.

 4. Pradėti maišyti tešlą vidutiniu greičiu ir nuolat maišant po truputį pilti kiaušinius. Kiaušinius supilti maždaug per šešis kartus. Sudėjus visus kiaušinius, tešla turi būti minkšta, tačiau ne skysta, ir gražiai blizgėti. Palikti kombainą maišyti dar maždaug 5 min.

 5. Tuo tarpu atskirame dideliame aukštame puode įkaitinti aliejų.

 6. Tešlą sudėti į konditerinį maišelį su žvaigždutės (ar kitos formos) antgaliu.

 7. Patikrinti, ar aliejus gerai įkaito galima sekančiu būdu - išspausti nedidelį tešlos gabaliuką į aliejų, jeigu jis tuoj pat pradeda ruduoti - aliejus įkaito iki reikiamos temperatūros. Jeigu tešlos gabaliukas tiesiog verda, o ne kepa, aliejų dar reikia kaitinti.

 8. Spausti norimo dydžio lazdeles tiesiai į puodą. Pasiekus norimi ilgio, lazdeles nukirpti žirklėmis prie pat antgalio. Lazdelės kepa apie minutę. Vienu kartu galima iškepti 2-4 lazdeles priklausomai nuo puodo dydžio.Orientuotis reikėtų į churros spalvą - gražios rudos spalvos lazdelės bus tikrai skaniai iškepusios.

 9. Churros sudėti ant popierinio rankšluosčio, kad susigertų riebalų perteklius. Pateikti ant gražios serviravimo lėkštės užbarsčius cukraus pudros ir cinamono. O šalia... karšto šokolado puodelis.


107 peržiūros0 komentarų

Naujausi įrašai

Rodyti viską